Stahování videí z Youtube online

Napsal Jakub Drešl (») 23. 6. 2014 v kategorii Návody, přečteno: 36433×
youtube-stahovani-online.png

BANAN Webhosting

Určitě se vám někdy stalo, že jste na YouTube narazili na video, které vás tak zaujalo či pobavilo, že jste si jej chtěli stáhnout a například nahrát do telefonu s tím, že jej později ukážete přátelům apod.

Dnes existuje mnoho online nástrojů, díky kterým toho můžete jednoduše docílit, bez potřeby něco instalovat, nebo složitě nastavovat. Síla těchto služeb je právě v jejich jednoduchosti a z vaší strany není potřeba nic jiného, než právě odkaz na video, které se chystáte stáhnout.

Mnoho z těchto webů je v češtině a také nabízí doplňky pro vaše prohlížeče, které se po instalaci do prohlížeče integrují a například přidají do panelů funkční tlačítko, kterým se automaticky video stáhne bez nutnosti navštívit samotný web. Tato rozšíření jsou ale jen takovým bonusem, bez kterého se samozřejmě obejdeme a jeho využívání je volitelné bez omezení funkčnosti.

Jak to tedy funguje?

Postup je opravdu jednoduchý, můžete si jej zde prohlédnout. Samotný postup se může na různých stránkách mírně lišit, ale v základu je víceméně vše stejné. Záleží pouze na tom, jaké nastavení převodu mezi formáty stránka nabízí.

1. Odkaz na video:

Jako první věc, kterou musíme udělat, je ta, že si odkaz námi určeného videa na YouTube zkopírujeme.

2. Odkaz na video:

Druhým krokem je to, že zkopírovaný odkaz dále vložíme do kolonky. Converter totiž musí vědět, jaké video má stáhnout.

3. Typ formátu:

Po vložení odkazu už nám toho moc nezbývá, stačí si pouze vybrat z nabízených možností výsledného formátu. V našem případě jsme si vybrali, že chceme stáhnout pouze zvukovou stopu ve formátu mp3.

4. Převést

Pomalu finišujeme. Předposledním krokem je zadání příkazu „convert“, který video z YouTube převede do námi vybraného formátu. Videa na YouTube jsou v podobě flv souborů, což není standardní formát pro použití v PC, smartphonu nebo tabletu. V případě, že budete volit možnost stáhnout odkaz jako kompletní video soubor, doporučuji .mp4, nebo .avi.

 

5. Postup převodu:

Stránka nám automaticky ukáže, že se video převádí do výsledné podoby a taktéž ukazuje jeho stav.

 

BANAN Webhosting

6. Stáhnout:

Jakmile je převod dokončen, je video připraveno ke stažení do PC. Stačí kliknout na tlačítko „download“ a stahování souboru započne.

Jde to ještě o kousek dál

Služba music-clips dokonce na své stránce zveřejňuje své API, které si můžete implementovat do svých vlastních stránek a případní návštěvníci si na vašem webu mohou video z YouTube bez problému stáhnout. Kouzlo tohoto spočívá v tom, že návštěvník nebude nikam přesměrován a celý proces stažení videa se odehrává na vašem webu. Použití tohoto API je zcela zdarma, zdrojový kód můžete nalézt zde.

Po vložení kódu na web je práce s převáděním videí úplně stejná, jako na původním příkladu, avšak návštěvník nikdy z vašeho webu neodejde.

Je z čeho vybírat

Těchto online služeb je mnoho, a proto je dobré si jich několik vyzkoušet. Některé z nich se například zaměřují pouze na převod do mp3, ale práce je s nimi podstatně jednodušší, než s těmi službami, které poskytují komplexní nastavení výsledného formátu. Záleží tedy na tom, co si od služby slibujete a jaké jsou vaše nároky. Nakonec přikládám odkazy na pár online converterů, které jsou použitelné naprosto zdarma.

  

  

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Adam z IP 78.108.107.*** | 17.1.2016 10:45


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a šest